В Україні можуть створити реєстр банківських рахунків та індивідуальних сейфів. Які дані бачитиме податкова
В Україні створять державний реєстр банківських рахунків та індивідуальних сейфів. Держателем та адміністратором реєстру буде Державна податкова служба України. Про це йдеться в проєкті Закону України, який Кабмін схвалив 18 квітня. Які дані відображатимуться в реєстрі: дата відкриття/закриття банківського рахунку, рахунку у цінних паперах, платіжного, іншого рахунку / електронного гаманця;вид та номер рахунку, що містить номер IBAN;ПІБ власника рахунку, індивідуального банківського сейфа;дані про установу, в якій відкритий рахунок чи сейф;номер та дата договору про надання індивідуального банківського сейфа (дату початку та строк дії, дату припинення договору, дані про осіб, які мають доступ до індивідуального банківського сейфа згідно з цим договором). Однак відомості про рух і залишки коштів за рахунками людей та про вміст сейфа, відображатися не будуть. Також положення законопроєкту не передбачають будь-яких обмежень або затримок у проведенні фінансових операцій. Відповідно до проєкту банки, та інших емітентів електронних грошей зобов’яжуть направляти до податкової дані про відкриття, закриття рахунків чи електронних гаманців. Інші положення законопроєкту: Планують запустити новий реєстр, де збиратимуть дані про справжніх власників трастів та інших подібних юридичних схем. Адмініструвати його буде податкова.Також хочуть покращити перевірку інформації про реальних власників компаній та механізми впливу за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірних відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи до Єдиного державного реєстру.Посилення відповідальності для тих, хто займається фінансовим моніторингом (наприклад, банки), якщо вони не дотримуються правил. Санкції мають бути ефективними й відповідати європейським вимогам щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.Також в Україні з’явиться система захисту для людей, які повідомляють про порушення в цій сфері (так звані викривачі).Крім того, планують розширити список тих, хто повинен звітувати про підозрілі фінансові операції. До нього можуть додати власників трастів і торговців мистецтвом, якщо ті проводять великі угоди через спеціальні економічні зони («вільні порти»).До управління такими компаніями не повинні мати доступ люди з кримінальним минулим або їхні спільники. В пресрелізі Кабміну зазначили, що цього закону наблизить фінансову систему України до європейських стандартів і дасть можливість офіційно подати заявку на вступ до SEPA (Single Euro Payments Area). Приєднання України до SEPA дозволить українцям здійснювати перекази у євро між європейськими країнами швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами. Крім того, зміни важливі для продовження фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів. Нагадаємо, що Україні з’явиться Реєстр реєстрів. Його планують запустити до кінця року.

В Україні створять державний реєстр банківських рахунків та індивідуальних сейфів. Держателем та адміністратором реєстру буде Державна податкова служба України.
Про це йдеться в проєкті Закону України, який Кабмін схвалив 18 квітня.
Які дані відображатимуться в реєстрі:
- дата відкриття/закриття банківського рахунку, рахунку у цінних паперах, платіжного, іншого рахунку / електронного гаманця;
- вид та номер рахунку, що містить номер IBAN;
- ПІБ власника рахунку, індивідуального банківського сейфа;
- дані про установу, в якій відкритий рахунок чи сейф;
- номер та дата договору про надання індивідуального банківського сейфа (дату початку та строк дії, дату припинення договору, дані про осіб, які мають доступ до індивідуального банківського сейфа згідно з цим договором).
Однак відомості про рух і залишки коштів за рахунками людей та про вміст сейфа, відображатися не будуть. Також положення законопроєкту не передбачають будь-яких обмежень або затримок у проведенні фінансових операцій.
Відповідно до проєкту банки, та інших емітентів електронних грошей зобов’яжуть направляти до податкової дані про відкриття, закриття рахунків чи електронних гаманців.
Інші положення законопроєкту:
- Планують запустити новий реєстр, де збиратимуть дані про справжніх власників трастів та інших подібних юридичних схем. Адмініструвати його буде податкова.
- Також хочуть покращити перевірку інформації про реальних власників компаній та механізми впливу за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірних відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи до Єдиного державного реєстру.
- Посилення відповідальності для тих, хто займається фінансовим моніторингом (наприклад, банки), якщо вони не дотримуються правил. Санкції мають бути ефективними й відповідати європейським вимогам щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
- Також в Україні з’явиться система захисту для людей, які повідомляють про порушення в цій сфері (так звані викривачі).
- Крім того, планують розширити список тих, хто повинен звітувати про підозрілі фінансові операції. До нього можуть додати власників трастів і торговців мистецтвом, якщо ті проводять великі угоди через спеціальні економічні зони («вільні порти»).
- До управління такими компаніями не повинні мати доступ люди з кримінальним минулим або їхні спільники.
В пресрелізі Кабміну зазначили, що цього закону наблизить фінансову систему України до європейських стандартів і дасть можливість офіційно подати заявку на вступ до SEPA (Single Euro Payments Area). Приєднання України до SEPA дозволить українцям здійснювати перекази у євро між європейськими країнами швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами. Крім того, зміни важливі для продовження фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів.
Нагадаємо, що Україні з’явиться Реєстр реєстрів. Його планують запустити до кінця року.