Чому не варто заправляти автомобіль до повного бака: досвідчений працівник АЗС розповів про ризики перезаправлення
Українці люблять заправляти бак до повного вважаючи, що для автомобіля це лише на краще. Та й для гаманця трохи легше, адже багато АЗС пропонують суттєві знижки на більші обсяги пального. Але вони дуже помиляються. Заправлятись на всі 100% обсягу паливного бака може бути навіть небезпечно. Особливо це стосується деяких моделей.

Чому не варто переливати пальне у нових автомобілях?
Досвідчені автозаправники стверджують, що деякі автомобілі категорично не зазнають перезаправки. А все через складний пристрій системи вентиляції бака, що характерно для багатьох сучасних моделей машин.
Системи такого типу оптимізують тиск у паливному баку, а у разі перекидання автомобіля під час аварії – не дають паливу виливатися. Але якщо бак переповнений, цей механізм перестає працювати. Тому у разі ДТП пальне може почати витікати та призвести до займання.
Причому підтікання палива може статися навіть без перекидання машини у звичайних умовах. Це вкрай небезпечно, адже щонайменше спричиняє корозію, а здебільшого – пожежу або навіть вибух.
Як на перелив реагують старі моделі?
Старіші моделі автомобілів також не зрадіють надто інтенсивній заправці. Але тут проблема зовсім в іншому – погано зафіксована кришка паливного бака. Це найчастіший діагноз більшості старих машин.
Якщо автомобіль має проблему з герметичністю бензобака, паливо може почати витікати безпосередньо на кузов. У такому разі пальне роз'їдатиме лакофарбове покриття кузова. Але це ще не найстрашніше. Підтікання палива завжди є загрозою загоряння. А це не лише небезпека для автомобіля, а й безпосередня загроза життю водія.
Якщо ви любите заправляти бак до повного, є сенс відмовитись від цієї звички. Адже «здоров'я» автомобіля, а також ваша власна безпека набагато важливіша за примарну економію.